Zespół terapeutyczny w Fundacji Na Szlaku to psychoterapeuci o wykształceniu psychiatrycznym, psychologicznym lub pokrewnym. Większość naszych pracowników to terapeuci certyfikowani przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, pozostali są w trakcie procesu uzyskiwania certyfikatu (w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym lub Psychologicznym). Wszyscy nasi terapeuci zajmują się prowadzeniem terapii par, małżeństw i rodzin, niektórzy dodatkowo specjalizują się także w innych obszarach (terapia dzieci, problemów uzależnienia, seksuologicznych i in.).
Obecnie w skład zespołu wchodzą:
Klaudia Bednarz – psycholożka, psychoterapeutka w trakcie przygotowania do certyfikatu PTP. Pracuje z dorosłymi, a także dziećmi i młodzieżą. W Fundacji prowadzi psychoterapię par i rodzin.
Martyna Chwal-Błasińska – psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka i certyfikowana terapeutka środowiskowa Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W Fundacji prowadzi psychoterapię par, małżeństw i rodzin.
Natalia Czapnik-Kostanek – psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka i certyfikowana terapeutka środowiskowa Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, specjalistka psychologii klinicznej. Prowadzi psychoterapię par, rodzin oraz psychoterapię indywidualną, w tym również osób w podeszłym wieku.
Magdalena Grubich – pedagożka, certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka-aplikantka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii (EAP),wiceprzewodnicząca zarządu Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Prowadzi psychoterapię par i rodzin, psychoterapię zaburzeń seksualnych.
dr Roman Hilscher (daw. Pracki) – teolog, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor-aplikant Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Milena Kansy – psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zajmuje się psychoterapią osób dorosłych, nastolatków, rodzin i par. Prowadzi również psychoterapię seksuologiczną.
Karolina Kozub-Ciembroniewicz – psycholożka, magistra filozofii, psychoterapeutka w trakcie przygotowania do certyfikatu PTP.
Pracuje z dorosłymi i młodzieżą. Prowadzi psychoterapię indywidualną oraz terapię par i rodzin.
Tomasz Kołodziejczyk – psycholog, psychoterapeuta w trakcie przygotowania do certyfikatu PTP.
Agnieszka Kozik-Merino- psycholożka, psychoterapeutka w trakcie przygotowania do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, specjalistka w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży. Pracuje indywidualnie z dorosłymi i młodzieżą. W Fundacji prowadzi psychoterapię par i rodzin.
Magda Krupa – psycholożka, psychoterapeutka, pracuje z rodzinami i dziećmi.
Ryszard Matląg – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor-aplikant Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zajmuje się psychoterapią indywidualną, terapią par i rodzin w tym również psychoterapią zaburzeń seksualnych. Pracuje z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą. Prowadzi także grupy genogramowe dla terapeutów, zajęcia na kursie psychoterapii oraz superwizje indywidualne i grupowe psychoterapii indywidualnych, par i rodzin.
Konrad Markiewicz – pedagog, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor-aplikant Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, specjalista terapii dzieci i młodzieży, posiada także Certyfikat Terapeuty i Specjalisty Terapii Środowiskowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Certyfikat Trenera Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, pracuje z rodzinami, osobami dorosłymi oraz dziećmi i młodzieżą.
Justyna Matras – psycholożka, psychoterapeutka w trakcie przygotowania do certyfikatu PTP. Prowadzi terapię osób dorosłych w podejściu psychodynamiczno-systemowym. W Fundacji prowadzi psychoterapię par i rodzin.
Michał Niewiński -psycholog, psychoterapeuta w trakcie przygotowania do certyfikatu PTP.
Małgorzata Osielczak-Stawinoga – psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W Fundacji prowadzi terapię par i rodzin oraz superwizje. Pełni funkcję kierowniczki klinicznej zespołu terapeutycznego Fundacji.
Magdalena Pozarzycka-Szwed – psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zainteresowania zawodowe: psychoterapia indywidualna dorosłych, psychoterapia par i rodzin. Pełni funkcję kierowniczki klinicznej zespołu terapeutycznego Fundacji.
dr Monika Rogoż – psychiatrka, certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka-aplikantka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Katarzyna Siemieniuk – psycholożka, psychoterapeutka w trakcie przygotowania do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyła całościowy kurs psychoterapii organizowany przez Fundację Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku oraz kurs Podstawowych Umiejętności Pracy metodą Treningu Grupowego BAZA. Współpracuje m.in. z Poradnią dla Dzieci z Autyzmem i Innymi Zaburzeniami Rozwoju. Pracuje z osobami dorosłymi, parami i rodzinami.
Aleksandra Siódmak, psycholożka, certyfikowana terapeutka i superwizorka-aplikantka Polskiego Towar Psychiatrycznego. Pracuje z parami, rodzinami a także dziećmi i młodzieżą
Marta Skoczyńska – pedagożka, psychoterapeutka w trakcie przygotowania do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Maria Tumidajewicz – psycholożka, kulturoznawczyni, psychoterapeutka w trakcie przygotowania do certyfikatu PTP. Pracuje z parami, osobami dorosłymi, a także z dziećmi i młodzieżą.
Katarzyna Wisz, psycholożka, specjalistka terapii uzależnień, w trakcie przygotowania do certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Magdalena Zielińska jest psycholożką i certyfikowaną psychoterapeutką Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz European Association for Psychotherapy (EAP). Prowadzi psychoterapię osób dorosłych. W Fundacji zajmuje się psychoterapią par i rodzin.
Koterapeuci:
Maria Brodzikowska
Michał Buczek
Szymon Juza
Kamila Mizielińska-Witkowska
Joanna Stasielak
Klaudia Szydłak
Justyna Wilkowska-Michalczyk
Przyjmowanie zgłoszeń do terapii:
Małgorzata Szafrańska-Pantopulos
Adrianna Siebuła
Biuro Fundacji:
Anna Kazberuk, psycholożka, prezeska zarządu, kierowniczka Fundacji.
Anna Kazberuk, prezeska zarządu, kierowniczka Fundacji
Magdalena Pozarzycka-Szwed, wiceprezeska zarządu
Magdalena Grubich, sekretarz zarządu
Małgorzata Osielczak-Stawinoga, członkini zarządu
Roman Hilscher – członek zarządu
Rada Fundacji:
Mariusz Furgał, przewodniczący Rady Fundacji
Bogdan de Barbaro, członek Rady Fundacji
Jakub Bobrzyński, członek Rady Fundacji
Katarzyna Gdowska, członkini Rady Fundacji
Izabela Janeczek-Siejka, członkini Rady Fundacji
Bernadetta Janusz, członkini Rady Fundacji
Ilona Kołbik, członkini Rady Fundacji
Fundatorzy:
Pracę terapeutyczną zespołu superwizują:
dr hab. n. med. Mariusz Furgał, psychiatra, psychoterapeuta, superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Kieruje Zakładem Terapii Rodzin i Psychosomatyki Collegium Medicum Uniersytetu oraz Poradnią Terapii Rodzin Kliniki Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jest członkiem Zarządu Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W praktyce zawodowej i badaniach naukowych zajmuje się między innymi terapią par i rodzin, psychosomatyką, psychoterapią indywidualną i superwizją psychoterapii. Jest przewodniczącym Rady Fundacji.
Katarzyna Gdowska, psycholożka, psychoterapeutka i superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, pracuje w Zakładzie Terapii Rodzin i Psychosomatyki Katedry Psychiatrii UJ CM. Jest członkinią Rady Fundacji.
Anna Król-Kuczkowska, terapeutka i superwizorka certyfikowana w Polskim Towarzystwie Psychologicznym. Prezeska zarządu głównego Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, członkini Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego i Europejskiego Towarzystwa Badań nad Zaburzeniami Osobowości. Psychoterapeutka rekomendowana przez British Psychoanalytic Counsil. Anna Król Kuczkowska szkoliła się w Psychoterapii Opartej na Mentalizacji w Centrum Anny Freud w Londynie. Uzyskała miedzynarodowy certyfikat praktyka MBT. Prowadzi superwizję w nurcie MBT.
Relacje wewnątrz zespołu superwizuje pani Joanna Skowrońska, psychoterapeutka, superwizorka, analityczka grupowa, członkini Instytutu Analizy Grupowej „Rasztów”.