grupa genogramowa Katarzyny Gdowskiej

 

GRUPA GENOGRAMOWA DLA TERAPEUTÓW KATARZYNY GDOWSKIEJ

Warsztaty dla terapeutów i wszystkich osób, które pracują z innymi ludźmi w szeroko pojętym obszarze psychoterapii, coachingu czy poradnictwa, w małej grupie (zwykle 6 osób) z wykorzystaniem techniki genogramu. Uczestnicy przyglądają się swoim przekazom międzygeneracyjnym tak, by doświadczenia wcześniejszych pokoleń stały się bliższe i mogły być integrowane z narracją aktualnego życia.

Amerykańskie Stowarzyszenie Terapeutów Rodzinnych i Terapeutów Par wyraźnie definiuje co to oznacza, że terapeuta jest kompetentny kulturowo. Mianowicie, to taki terapeuta, który rozpoznaje i rozumie swoje założenia i uprzedzenia, który potrafi się skutecznie komunikować i porozumiewać z kolegami (zawodowymi) oraz z  klientami podobnymi do siebie ale także odmiennymi od siebie. Definicję tą można wzbogacić o to, że  w sytuacji gdy to się nie udaje, terapeuta taki poszukuje wyjaśnień również w swojej historii rodzinnej i kulturowej.

Udział w grupie jest zaliczany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne do tzw. pracy własnej. Liczba godzin może się różnić w poszczególnych grupach (zależy od liczby osób), w grupie 6-osobowej wynosi 50 godzin szkoleniowych. Każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie udziału w grupie.

Warsztat jest prowadzony przez Katarzynę Gdowską, certyfikowanego terapeutę PTP.


TERMINY:

W aktualnie trwającej grupie nie ma wolnych miejsc. Termin kolejnego warsztatu zostanie ustalony wiosna 2020 r.


PROGRAM:

Warsztat będzie się składał z dwóch zjazdów, w trakcie których na każdy genogram przewidziane jest 5 godzin szkoleniowych pracy: mniej więcej 3 godziny na pierwszym zjeździe i 2 godziny na drugim.

PIERWSZY ZJAZD rozpocznie się od spotkania, na którym będziecie Państwo mieli okazję nieco się poznać, i gdzie ustalimy zasady pracy genogramowej oraz narzędzia, jakie mogą być pomocne w dalszej części warsztatu.

Na sobotę i w niedzielę zapraszamy już z własnymi genogramami, które mogą powstać w trakcie spotkania piątkowego lub z przygotowanymi wcześniej.

DRUGI ZJAZD (sobota, niedziela) – data zostanie wspólnie ustalona w trakcie pierwszego zjazdu.


CENA:

cena: 700 zł od osoby za pierwszy zjazd (trzy dni)

cena: 500 zł od osoby za drugi zjazd (dwa dni)

Powyższy plan jest przygotowany dla grupy 6-osobowej.


ZGŁOSZENIE:

Żeby zgłosić się na warsztat, prosimy o wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego:

 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

informacje, zapisy: fundacja@naszlaku.org, tel. 517 286 961