deszcz-drzewo-trawa-ptaki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty dla terapeutów w małej grupie (6 osób) z wykorzystaniem techniki genogramu. Uczestnicy przyglądają się swoim przekazom międzygeneracyjnym tak, by doświadczenia wcześniejszych pokoleń stały się bliższe i mogły być integrowane z narracją aktualnego życia.

Proponujemy udział w dwóch grupach, prowadzonych przez różnych terapeutów.

Udział w grupie jest zaliczany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne do tzw.pracy własnej. Liczba godzin różni się w poszczególnych grupach.

GRUPA GENOGRAMOWA DLA TERAPEUTÓW

Termin pierwszego zjazdu: 1 – 2 – 3 marca 2019.

Amerykańskie Stowarzyszenie Terapeutów Rodzinnych i Terapeutów Par wyraźnie definiuje co to oznacza, że terapeuta jest kompetentny kulturowo. Mianowicie, to taki terapeuta, który rozpoznaje i rozumie swoje założenia i uprzedzenia, który potrafi się skutecznie komunikować i porozumiewać z kolegami (zawodowymi) oraz z  klientami podobnymi do siebie ale także odmiennymi od siebie. Definicję tą można wzbogacić o to, że  w sytuacji gdy to się nie udaje, terapeuta taki poszukuje wyjaśnień również w swojej historii rodzinnej i kulturowej.

Zapraszamy Państwa na warsztat grupy genogramowej dla terapeutów i wszystkich osób, które pracują z innymi ludźmi w szeroko pojętym obszarze psychoterapii, coachingu czy poradnictwa. Warsztat będzie się składał z dwóch zjazdów, w trakcie których na każdy genogram przewidziane jest 5 godzin szkoleniowych pracy: mniej więcej 3 godziny na pierwszym zjeździe i 2 godziny na drugim.

PIERWSZY ZJAZD rozpocznie się od spotkania, na którym będziecie Państwo mieli okazję nieco się poznać, i gdzie ustalimy zasady pracy genogramowej oraz narzędzia, jakie mogą być pomocne w dalszej części warsztatu.

Na sobotę i w niedzielę zapraszamy już z własnymi genogramami, które mogą powstać w trakcie spotkania piątkowego lub z przygotowanymi wcześniej.

Orientacyjna godziny spotkań:

piątek, godz.16.30 – 20.00

sobota, godz. 9.00 – 20.00

niedziela, godz. 9.00 – 15.00

cena: 700 zł od osoby za trzy dni

 

DRUGI ZJAZD (sobota, niedziela) – data zostanie wspólnie ustalona w trakcie pierwszego zjazdu.

sobota, godz. 08.30 – 16.30

niedziela, 08.30 – 16.30

cena: 500 zł od osoby za dwa dni

Ilość godzin i cena uzależnione są od ilości uczestników. Powyższy plan jest przygotowany dla grupy 6-osobowej.

Warsztat jest prowadzony przez Katarzynę Gdowską, certyfikowanego terapeutę PTP.

Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o odbyciu 50 godzin szkoleniowych (50 x 45 minut), które uznawane jest przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne jako tzw. doświadczenie własne.

Żeby zgłosić się na warsztat, prosimy o wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego:

 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

informacje, zapisy: fundacja@naszlaku.org, tel. 607 88 22 32